surf wyjazdy kanary

SURF TRIP, CO WZIĄĆ ZE SOBĄ

SURF TRIP, CO WZIĄĆ ZE SOBĄ

Czy zastanawialiście się może kiedyś co wziąć na wypad surferski? Nasz przyjaciel Cameron Brown przygotował specjalny spis potrzebnych rzeczy na wasz SURF TRIP.

Istnieje wiele powodów, dla których warto nauczyć się surfingu. To nie tylko dobry sposób na utrzymanie wysportowanej sylwetki czy luźny styl życia. “Jazda na fali” oferuje wyjątkowe doznanie, które przyciąga wielu ludzi: kobiety i mężczyzn, nastolatków i dojrzałych. Ten, kto nie spróbuje, nigdy nie zrozumie tej niezwykłej fascynacji.

Surfing łączy surfera z energią morza i oceanu, a także z wiatrem, który daje mu napęd. Gdy serfujesz, wykorzystujesz tę ogromną energię do pokonywania nieokiełznanego żywiołu jakim jest fala. Możesz ją ujarzmić, albo dać jej się pokonać – to wszystko niezwykle mocno zbliża cię do natury i tajemniczych sił, ktore nią kierują.

Dreszcz, jaki niesie ze sobą pływanie na falach to uczucie tak silnie owładniające, że wielu surferów pozostawia swój dotychaczowy styl życia – pracę w dużej firmie, rodzinne miasto, zostaje samotnikami i przez cały rok podrużuje po całym świecie w poszukiwaniu ekscytującej fali. Każda fala, bowiem, dostarcza nowych, niepowtarzalnych wrażeń, jest kolejnym wyzwaniem, niewiadomą i źródłem wielkiej dawki adrenaliny. Surfing to zazdrosna kochanka, która wymaga poświęcenia i oddania, jeśli chcemy ciągle rozwijać swoje umiejętności, ale to co oferuje wzamian, wynagradza pokonany trud.

 

surf trip ultimate guide

Nauka surfowania to niełatwe zadanie, dlatego początkujący powinni koniecznie skorzytać z wiedzy profesjonalnego instruktora. Możesz mieć możliwość pływania u boku dobrze serfującego kolegi, ale nie licz na to, że poświęci Ci aż tyle czasu, że od razu nauczysz się szybko, bezbłędnie i stabilnie stawać na desce. Co więcej, za pierwszym razem możesz w ogóle nie złapać fali. Musisz pamiętać, że surfing wymaga regularnych treningów na wodzie, cierpliwości i samozaparcia. Jednak każdy dzień nauki to też świetna zabawa, a ćwiczenia dostarcząją wiele satysfakcji.

Jeśli dopiero zaczynasz naukę, “trzymaj się” mniejszych fal i powoli buduj swoje umiejętności. Złapanie dużej fali przy jednoczesnym braku odpowiedniego doświadczenia może przysporzyć Ci tylko kłopotów, i to bolesnych! Nie spiesz się, bądź dokładny oraz zwracaj uwagę na technikę, gdyż nie ma nic gorszego niż nabranie złych nawyków ruchowych. Gdy poczujesz, że potrafisz już dużo, wybierz się do mekki surferów, miejsca, w którym będziesz miał szansę sprawdzenia się w towarzystwie “prawdziwych graczy”.

Surfing to sport, który ma bardzo wiele do zaofreowania jego pasjonatom, ale wymaga wytrwałości. Chcesz podjąć wyzwanie? A więc wskakuj na deskę i do dzieła!

Tekst: Aktywni.pl

surfkanary